Hrušovský: Matovič znevážil parlament aj znak

Konanie nezaradeného poslanca NR SR Igora Matoviča (OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti), ktorý na vstupné dvere parlamentu nalepil veľký znak s obrázkom gorily a banánu, nezostane bez odozvy. Jeho krokom sa bude podľa predsedu parlamentu Pavla Hrušovského v pondelok (23.1.) zaoberať poslanecké grémium. Znak svojím tvarom a kompozíciou pripomínal slovenský štátny znak. Hrušovský to odsúdil.

20.01.2012 15:26
Igor Matovič Foto:
Igor Matovič pred Národnou radou so znakom Gorily s banánom.
debata (72)

„Som sklamaný ako predseda NR SR z konania jedného z našich kolegov, ktorý neprijateľným a hrubým spôsobom znevážil symbol štátnosti – znak SR,“ vyhlásil Hrušovský.

Zdôraznil, že ide o budovu najvyššieho zákonodarného orgánu a zo strany Matoviča došlo k zneucteniu nielen štátnosti, ale aj symbolu SR. Čo presne Matovičovi za jeho čin hrozí, zatiaľ nie je jasné.

Nezaradený poslanec nalepením znaku reagoval na okolnosti kauzy Gorila. Podľa jeho slov po tom, ako minister vnútra Daniel Lipšic (KDH) potvrdil, že SIS akciu Gorila skutočne realizovala, skorumpovaní politici nemajú na Slovensku viac právo sa skrývať za oficiálny štátny znak.

Nový znak ostal na budove parlamentu len pár minút. Krátko po Matovičovom odchode ho zamestnanci NR SR odlepili.

72 debata chyba
Flowers