Dzurinda: Urobíme všetko preto, aby sme prepad preferencií obrátili

Líder SDKÚ Mikuláš Dzurinda tvrdí, že strana sa bude snažiť zabojovať proti prepadu preferencií, ktorý signalizujú viaceré prieskumy verejnej mienky z ostatných dní. "Urobíme všetko preto, aby sme tento trend obrátili," vyhlásil Dzurinda.

06.02.2012 14:02
Dzurinda Foto:
Líder SDKÚ Mikuláš Dzurinda
debata (91)

Strana Mikuláša Dzurindu sa podľa dnes zverejneného prieskumu agentúry Prieskumy nachádza tesne nad hranicou zvoliteľnosti, volilo by ju 5,3 percenta občanov. Podľa prieskumu agentúry Focus, zverejnenom 1. februára, by vo voľbách získala SDKÚ 8,2 percenta hlasov oslovených respondentov a podľa prieskumu agentúry POLIS by skončila so ziskom 7,7 percenta.

V staršom prieskume agentúry MVK, ktorého výsledky zverejnili 17. januára, strane SDKÚ vyjadrilo priazeň 9,3 percenta opýtaných. V ostatných prieskumoch sa neraz stalo, že pred SDKÚ by skončilo s lepším výsledkom KDH.

Politológ Miroslav Kusý hovorí, že prepad preferencií SDKÚ sa začal ohlásením odchodu Ivety Radičovej. „Radikálne sa prehĺbil vypuknutím kauzy Gorila,“ dodal Kusý. Strane však nedáva veľké šance, aby pokles preferencií zvrátila.

„Obávam sa, že s tým ťažko niečo urobia, lebo to, čo sa deje, sú dosť nezvratné skutočnosti. Na kauze Gorila sa zrejme veľa nevyšetrí do volieb, ale bola spustená, beží a obvinenia sú veľmi vierohodné,“ myslí si Kusý. Politológ hovorí, že predstavitelia strany môžu vyvolať protikauzy, ale obáva sa, že na to už je neskoro.

91 debata chyba