Sasanka sa vyšetrovať nebude

14.02.2012 20:44
Marián Kočner, Richard Sulík
Marián Kočner a Richard Sulík Autor:

Údajné prepisy SMS správ medzi bývalým predsedom Národnej rady SR Richardom Sulíkom (SaS) a podnikateľom Mariánom Kočnerom, známe ako akcia Sasanka, sa vyšetrovať nebudú.

Informovala o tom televízia TA3, ktorej to potvrdila Generálna prokuratúra (GP) SR.

„Prokurátori úradu špeciálnej prokuratúry sa medializovanými informáciami zaoberali a po vyhodnotení dospeli k názoru, že nejde o protiprávne konanie, na ktoré by bol prokurátor úradu špeciálnej prokuratúry príslušný,“ povedala televízii hovorkyňa GP SR Vladimíra Gedrová. Prokuratúra sa podľa TA3 zaoberala Sasankou iniciatívne, žiadne iné trestné oznámenie neeviduje a prípad nerieši ani polícia.

Prepisy SMS správ sa na internete objavili koncom januára. Sulík a Kočner v nich spomínajú najmä voľbu generálneho prokurátora. Sulík na komunikácii s Kočnerom nevidí nič zlé a povedal, že o nej informoval premiérku Ivetu Radičovú (SDKÚ). Kočner televízii povedal, že požiadal políciu, aby preverila, kto a prečo zadokumentoval komunikáciu medzi ním a Sulíkom.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku