Bugár prijme pozvanie Fica, ale neverí, že niekto bude chcieť koalíciu

Strana Most-Híd prijme pozvanie víťaza volieb Smeru-SD na rokovanie. "Patrí sa prijať pozvanie. Chceme si vypočuť, o čom nás chce pán predseda Fico informovať," povedal dnes ráno predseda Mostu-Híd Béla Bugár, podľa ktorého však nikto nebude mať záujem o koalíciu.

11.03.2012 07:23
Bugár, Most, voľby 2012 Foto:
Béle Bugár v centrále strany Most-Híd, vľavo Ivan Švejna.
debata (10)

„Veď Smer má sám podľa predbežných výsledkov 85 poslaneckých hlasov, takže predpokladám, že ani pána Fica takéto možnosti nenapadli,“ reagoval Bugár na slová šéfa Smeru-SD Roberta Fica, že každá strana, ktorá vo voľbách získa nad päť percent, by sa mala zúčastniť okrúhleho stola. Bugárovci si vedia predstaviť rokovanie o témach napríklad európskych, pri ktorých bude na prijímanie zákonov v parlamente potrebná ústavná väčšina, teda 90 hlasov.

Bugár zároveň poďakoval voličom za to, že odovzdali hlas strane Most-Híd a umožnili jej dostať sa do parlamentu. Podľa priebežných neoficiálnych výsledkov po zrátaní viac ako 96 percent volebných okrskov získal Most-Híd 6,9 percenta. Bugár považuje tento výsledok vzhľadom na štvavú kampaň SMK a maďarských médií za uspokojivý.

Pripisuje ho aj frustrácii voličov, ktorú vyvolal pád vlády Ivety Radičovej (SDKÚ-DS), ale aj kauze Gorila. „Najviac nám uškodila kauza Gorila. Ale nielen politickým stranám, ale celému Slovensku, kde zavládla kríza dôvery,“ uzavrel Bugár.

10 debata chyba
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy