Bugár nechal Jurinovej svoju sekretárku

Najmenej skúsená politička z vedenia Národnej rady SR Erika Jurinová (OĽaNO) sa v prípade potreby môže spoľahnúť na rady a pomoc svojich skúsenejších predchodcov.

07.04.2012 15:06
debata (18)

Líder Mostu-Híd a bývalý podpredseda parlamentu Béla Bugár poradí aj napriek tomu, že jej stranícky kolega Igor Matovič ho pri vzájomných sporoch nezvykne šetriť, dokonca ho nazval chrapúňom. „Musíme si pomáhať,“ povedal. Kolegyni nemieni robiť zle. „Naprieky nebudem robiť nikomu, nemá to význam,“ poznamenal.

Jurinovej pomôže nielen radami, ale aj tým, že jej prenechal svoju sekretárku, ktorú svojho času tiež zdedil. „Je to sekretárka, ktorá ovláda všetky veci ohľadom podpredsedovania a prípravy materiálov,“ vysvetlil Bugár.

Novej podpredsedníčke parlamentu tiež zdôraznil, že ak bude viesť rokovanie a ktokoľvek vrátane Matoviča použije v pléne nevhodný slovník, musí ho upozorniť. „Ak to neurobí, okamžite sa ozveme a upozorníme ju na dodržiavanie rokovacieho poriadku,“ uviedol Bugár.

Bývalý predseda parlamentu Pavol Hrušovský (KDH) je tiež pripravený Jurinovej kedykoľvek pomôcť s akoukoľvek otázkou. Jurinová po svojom zvolení v stredu priznala, že so skúsenejšími kolegami o spolupráci hovorila. Ich ochota pomôcť ju podľa jej vlastných slov povzbudila.

18 debata chyba