Parlament Rómov chce výmenu na poste splnomocnenca vlády

10.04.2012 12:50
Predseda parlamentu Rómov - Ladislav Fízik.
Ladislav Fízik Autor:

Parlament Rómov v SR by bol rád, keby sa novým splnomocnencom vlády pre rómske komunity stal predseda rómskeho parlamentu Ladislav Fízik. V otvorenom liste to oznamujú predsedovi vlády Robertovi Fico. Fízik by tak nahradil doterajšieho splnomocnenca Miroslava Polláka, ktorého do funkcie vymenoval kabinet Ivety Radičovej.

„V prvom rade vyjadrujeme naše uspokojenie, že ste sa stali predsedom vlády, pretože vnímame vašu osobnosť ako vyvedenie SR z hospodárskej krízy a upokojenie spolunažívania všetkých národností,“ píše v liste premiérovi Ficovi Štefan Illéš, starosta obce Hodejov a koordinátor Rady starostov pri Parlamente Rómov SR.

Pozíciu splnomocnenca pre Rómov by mal podľa jeho slov obsadiť Ladislav Fízik, pretože je to človek, ktorý „pozná dôverne rómsku komunitu a to nielen v pár regiónoch. Vyslovujeme mu dôveru v plnej miere a to hlavne z dôvodu jeho doterajších aktivít a jeho nasadenia v práci pre rómsku komunitu.“

Po vymenovaní novej vlády hovorca Smeru Erik Tomáš infromoval, že jediná vládna strana ešte nevie, či splnomocnenec vlády pre rómske komunity Miroslav Pollák bude svoju funkciu zastávať aj nasledujúce štyri roky.

 „Predseda vlády sa oboznámi so štruktúrou splnomocnencov vlády a na základe analýzy sa rozhodne, v akej štruktúre budú ďalej fungovať,“ vysvetlil Tomáš.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku