Kotleba nechystá výzvy nelegálnym obyvateľom jeho pozemku

Líder strany Ľudová strana-Naše Slovensko Marian Kotleba nehodlá bezdomovcom, ktorí obývajú nelegálne postavené obydlia na jeho čerstvo nadobudnutom pozemku v Krásnohorskom Podhradí, smerovať žiadne výzvy na vypratanie priestoru.

29.04.2012 08:26
Cigán - premiéra - Richnava Foto:
Ilustračné foto
debata (367)

Uviedol Kotlebov to „realitný poradca“ a člen predsedníctva Ľudovej strany-Naše Slovensko Miroslav Belička s tým, že ani exekútori neposielajú ľuďom domov žiadne výzvy. Uviedol, že o tom, ako chce zabezpečiť avizované navrátenie pozemku do stavu trávnatého porastu, nemusí dopredu nikoho informovať.

„Právny stav je taký, že pán Kotleba môže od utorka 15:00, kedy bol pozemok naňho prevedený, toto vlastníctvo užívať. Môže si tam prísť o hodinu, zajtra alebo kedy bude chcieť a nikoho o tom nemusí vopred informovať. Ak tam nájde toxický odpad, zavolá firmu Detox, ak tam nájde pevný odpad, odstráni ho inak,“ povedal Belička.

O záujme získať pozemok pod osadou a odstrániť z neho nelegálne obydlia hovoril Kotleba už na zhromaždení jeho priaznivcov 18. marca v Krásnohorskom Podhradí. Zhruba 800 štvorcových metrov veľký pozemok pod časťou nelegálnej osady mu jeho predchádzajúci majiteľ v utorok daroval. „Je to vedené ako trávnatý porast a urobíme potrebné kroky na to, aby sa skutkový stav zosúladil s právnym,“ povedal ešte v stredu Belička s tým, že inšpiráciou im je štát Izrael a jeho zástavy na buldozéroch búrajúcich nelegálne osady.

Starosta Krásnohorského Podhradia Peter Bollo očakáva zvýšenie napätia v obci a nelegálnej osade. Ku konfliktom je pripravený volať políciu. V nelegálnej osade v katastri Krásnohorského Podhradia žije podľa starostu 850 až 900 ľudí.

367 debata chyba
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy