Kniha o kauze Gorila je už v predaji

23.07.2012 16:28
kniha Gorila
Kniha Gorila je už v slovenských kníhkupectvách. Autor:

Po siedmich mesiacoch od zverejnenia údajného spisu Gorila sa na pultoch predajní objavila aj kniha s rovnakým názvom od novinára Toma Nicholsona. Vydaniu knihy o korupcii na najvyšších miestach slovenskej politiky takmer zabránil súd.

„Zverejnenie spisu Gorila predstavovalo rozbušku pre obrovskú verejnú diskusiu na tému spravovania tohto štátu a dodržiavania aspoň minimálnej miery slušnosti vo verejnom živote,“ napísal v prológu knihy Gorila generálny riaditeľ vydavateľstva Petit Press Alexej Fulmek.

Práve tomuto vydavateľstvu, rovnako ako Nicholsonovi predbežným rozhodnutím zabránil Okresný súd Bratislava 1, aby kniha o kauze Gorila vyšla na verejnosť. Súd o to žiadal spolumajiteľ finančnej skupiny Penta Jaroslav Haščák.

Rozhodnutie o zákaze vydať knihu platilo až do júna, kedy ho odvolací súd zrušil. „Som rád, že si ľudia budú môcť prečítať knihu o tejto kauze a že už nebude prekážkou rozhodnutie sudcu, ktorý jej publikovanie predbežným opatrením zakázal,“ povedal vtedy Nicholson. Knihu vydalo vydavateľstvo Di­xit.

Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
24,99
Flower box vintage srdce "L" červené ruže

Flower box vintage srdce "L" červené ruže

34,99
Kytica Zimona 10

Kytica Zimona 10

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk