Borec chce potrestať sudkyňu z prípadu zavraždenej ženy

Minister spravodlivosti Tomáš Borec navrhuje disciplinárne konanie voči sudkyni Ľ. H., ktorá podľa neho pochybila v prípade zavraždenej Zuzany Dz.

27.09.2012 19:30
Tomáš Borec Foto:
Minister spravodlivosti Tomáš Borec
debata (7)

Informovala o tom hovorkyňa rezortu Jana Zlatohlávková. Disciplinárny návrh bol podaný v troch bodoch.

Prvý bod sa týka rozhodnutia sudkyne o peňažnej záruke zloženej obžalovaným. Podľa druhého bodu sudkyňa nevyužila vo vzťahu k ošetrujúcemu lekárovi obžalovaného poriadkové opatrenia, aby zistila jeho skutočný zdravotný stav.

V období od 12. apríla 2011 až do zastavenia trestného stíhania 26. apríla 2012 „nenariadila hlavné pojednávanie v trestnej veci, ani neurobila žiadne úkony, ktoré by viedli k ukončeniu trestnej veci, hoci tak mala a mohla urobiť,“ uvádza Zlatohlávková. Tretí bod súvisí s tým, že sudkyňa nerozhodla o vzatí obžalovaného do väzby napriek jeho pokračujúcej trestnej činnosti, o ktorej podľa Zlatohlávkovej vedela. Minister spravodlivosti navrhol sudkyni znížiť funkčný plat o 70 percent na obdobie jedného roka.

Zuzanu Dz. zastrelil v bratislavskej Trnávke jej bývalý manžel 12. marca, muž po incidente samopalom postrelil aj seba. Po prevoze do nemocnice na následky zranenia umrel.

7 debata chyba