Prieskum: Fico je najpopulárnejší, úroveň politiky najviac kazí Sulík

19.10.2012 11:32
Richard Sulík
Šéf SaS Richard Sulík Autor:

Premiér a predseda strany Smer Robert Fico je v prvej trojke dôveryhodných a zároveň aj najnedôveryhodnejších politikov na Slovensku. Vyplýva to z prieskumu verejnej mienky, ktorý Agentúra MVK uskutočnila 5. až 11. októbra na vzorke 1 133 respondentov, ktorá bola reprezentatívna pre dospelú populáciu SR z hľadiska pohlavia, veku, vzdelania, národnosti, regiónov a veľkostných kategórií sídiel.

Ako ďalej informoval Pavel Haulík z Agentúry MVK, respondentom položili aj otázku na dôveru k politikom. Každý respondent mohol na otázku: „Ktorých politikov považujete za serióznych, takých, ktorým možno veriť?“ uviesť tri mená. V prvej trojke najviac dôveryhodných respondentov sa umiestnili líder Smeru a predseda vlády Robert Fico, ktorého na prvé miesto v dôveryhodnosti dalo 36,5 % respondentov.

Minister vnútra a podpredseda Smeru Robert Kaliňák s 20,5-percentnou dôverou skončil u opýtaných na druhom mieste a na treťom sa umiestnil predseda Mostu-Híd Béla Bugár s dôverou 18,6 percenta.

Agentúru MVK zaujímali aj odpovede na otázku: „Ktorí politici spôsobujú vážne problémy a najviac kazia úroveň politiky u nás?“. Opäť mohol každý respondent uviesť tri mená. Predsedu strany Sloboda a Solidarita (SaS) Richarda Sulíka menovalo najviac respondentov, a to 29,3 percenta, predsedu Smeru Roberta Fica 23,7 percenta a lídra KDH Jána Figeľa 22,0-percenta respondetov.

Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
64,99
Flower box červená kocka "L" červené ruže

Flower box červená kocka "L" červené ruže

49,99
Passion krémové ruže

Passion krémové ruže

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk