Novým splnomocnencom pre mládež a šport sa stal Dušan Galis

14.11.2012 12:24
Dušan Galis
Dušan Galis ešte vo funkcií trénera slovenskej futbalovej reprezentácie. Autor:

Dušan Galis (Smer) sa od štvrtka opäť stane splnomocnencom vlády pre mládež a šport. Do funkcie ho na dnešnom rokovaní vymenovala vláda.

Galis bol splnomocnencom pre mládež a šport už za ministrovania Jána Mikolaja (SNS) v rokoch 2006 až 2010. Momentálne je poslancom Národnej rady SR za Smer. Je členom parlamentného výboru pre vzdelávanie, vedu, mládež a šport a zároveň sedí aj v Osobitnom kontrolnom výbore NR SR pre kontrolu činnosti NBÚ. Galis je športový tréner. V rokoch 1970 až 1993 bol profesionálnym futbalistom a od roku 1993 pôsobil ako futbalový tréner. V rokoch 2004 až 2006 bol trénerom slovenskej futbalovej reprezentácie.

Kabinet schválil aj štatút vládneho splnomocnenca. Jeho úlohou bude hlavne koordinovať a iniciovať práce súvisiace s prípravou koncepčných materiálov, s tvorbou legislatívneho prostredia, ide najmä o zákon o mládeži a zákon o podpore športu. Ďalej pôjde o činnosť súvisiacu s budovaním futbalovej a hokejovej infraštruktúry, s prípravou nového systému riadenia športu, s realizáciou a prepojením národných programov v oblasti mládeže a športu so súvisiacimi programami v zdravotníctve, sociálnej oblasti, cestovnom ruchu. Bude sa zaoberať aj prevenciou negatívnych javov v spoločnosti, informovaním a komunikáciou s odbornou verejnosťou.

Splnomocnenca navrhuje predseda vlády a za svoju činnosť bude zodpovedať kabinetu. Pôsobí v rámci organizačnej štruktúry Úradu vlády SR a vzťah k úradu vlády upravuje jeho organizačný poriadok. Na zabezpečenie činnosti splnomocnenca sa tu zároveň zriaďuje Sekretariát splnomocnenca vlády SR pre mládež a šport.

Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
48,99
Flower box vintage kocka "M"  červené ruže

Flower box vintage kocka "M" červené ruže

26,39
Perla farebné karafiáty

Perla farebné karafiáty

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk