Mikov manažment v RTVS je kompletný

18.11.2012 12:15
Václav Mika
Generálny riaditeľ RTVS Václav Mika Autor:

Manažment generálneho riaditeľa Rozhlasu a televízie Slovenska (RTVS) Václava Miku doplnili v novembri dve nové mená. Do funkcie šéfa sekcie ľudských zdrojov nastúpil v polovici mesiaca Roman Tóth a od začiatku novembra je v RTVS novým šéfom právneho odboru Pavol Čverha.

Ako na tohtotýždňovom rokovaní Rady RTVS povedal generálny riaditeľ inštitúcie Václav Mika, obe funkcie neboli obsadené, boli len osoby poverené ich vedením. K zmene organizačnej štruktúry k 1. decembru, teda po štyroch mesiacoch od nástupu nového šéfa RTVS, sú všetky kľúčové pozície v manažmente už obsadené, avizoval Mika 15. novembra na rokovaní Rady RTVS. Zdôraznil, že všetky manažérske posty, ktoré sa týkajú tvorby, výroby, ale aj techniky, sú obsadené ľuďmi z médií.

Roman Tóth prichádza do z auditnej poradenskej spoločnosti Pricewaterhou­seCoopers, kde štyri roky pracoval ako konzultant pre riadenie ľudských zdrojov. Predtým pôsobil vo VÚB, kde sa okrem iného podieľal aj na hromadnom prepúšťaní, tiež v SPP. Tóthovou prioritou je vytvoriť systém rozvoja ľudských zdrojov.

Generálny riaditeľ Václav Mika tvrdí, že ťažiskom práce nového šéfa ľudských zdrojov pre budúcnosť nebude prepúšťanie, ale rozvoj zamestnancov, rozvoj všetkých úrovní práce ľudských zdrojov, vrátane hodnotenia, mzdovej politiky. Mika verí, že avizované hromadné prepúšťanie nebude dlhé a traumatizujúce obdobie a po ňom príde práca s ľuďmi.

Od začiatku novembra je v RTVS nový riaditeľ právneho odboru. Stal sa ním Pavol Čverha, ktorý má podľa Miku skúsenosť s vedením právnej agendy v bankách aj vo verejnej správe. Pôsobil vo finančnom, energetickom a logistickom sektore aj pre železnice. Takisto sa zúčastňoval procesu hromadného prepúšťania.

Do top manažmentu generálneho riaditeľa RTVS Václava Miku v predošlých mesiacoch medzi inými nastúpili Lukáš Diko, ktorý sa stal riaditeľom spravodajstva RTVS, nový programový riaditeľ televíznej zložky RTVS – Slovenskej televízie (STV) Tibor Búza a ako riaditeľka sekcie ekonomiky RTVS Radka Doehring. Marketing a komunikáciu vedie Daša Matušíková, národnostné vysielanie má na starosti Attila Lovasz, techniku Andrej Doležal. Miku s časťou jeho manažmentu spája mediálna minulosť v Rádiu Expres a v TV Markíza.

Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
38,99
Kytica Letana 13

Kytica Letana 13

29,99
Kytica pre dievčatko

Kytica pre dievčatko

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk