Mišún pre podpálenie vlajky skončil v trnavskej mestskej polícii

19.11.2012 15:00
protest, 17. november 2012, Bratislava
Marián Mišún počas protestného podujatia nespokojných občanov Berieme si späť svoju krajinu! v sobotu 17. novembra. Autor:

Na skončení pracovného pomeru sa dohodol primátor Trnavy Vladimír Butko s trnavským mestským policajtom Mariánom Mišúnom, ktorý nedávno v Bratislave podpálil vlajku Európskej únie. Mišún bol obvinený z prečinu výtržníctva, právoplatne odsúdený však nie je.

„Nechcem poškodzovať dobré meno mesta Trnava, preto som súhlasil so skončením pracovného pomeru dohodou,“ povedal Mišún. Toto svoje stanovisko dal zapísať aj do dohody o ukončení pracovného pomeru.

Vyjadril sa v nej aj k obvineniu z výtržníctva, podpálenie vlajky Európskej únie považuje maximálne za priestupok. „S pánom Mišúnom sme sa vzájomne a seriózne dohodli,“ potvrdil náčelník Mestskej polície v Trnave Igor Keleši. Mišúna hodnotí ako bezproblémového policajta, s ktorým bol vždy spokojný.

Mariána Mišúna, organizátora pochodu s názvom Spoločne za slušný a bezpečný život na Slovensku, ktorý v sobotu 10. novembra vyvrcholil podpálením vlajky Európskej únie (EÚ) na Námestí Alexandra Dubčeka v Bratislave, polícia obvinila z prečinu výtržníctva formou spolupáchateľstva. Okresný súd Bratislava I. ho trestným rozkazom uznal za vinného z výtržníctva a udelil mu peňažný trest 300 eur. Rozhodnutie nie je právoplatné, Marián M. proti nemu podal odpor. Celý týždeň od incidentu až do dnešného dňa si policajt čerpal dovolenku.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku