Cinkota je už za mrežami, sám sa nakoniec prihlásil vo väznici

17.12.2012 15:39, aktualizované: 15:51
Dušan Cinkota
Dušan Cinkota Autor:

Herec Dušan Cinkota v noci sám nastúpil do výkonu trestu v Bratislave, polícia po ňom ukončila pátranie. Informovala o tom banskobystrická policajná hovorkyňa Mária Faltániová. Krajský súd v Bratislave v stredu 5. decembra uznal Cinkotu za vinného z drogovej trestnej činnosti a poslal ho na osem rokov za mreže. Cinkota sa potom zdržiaval na neznámom mieste.

Súd zamietol odvolanie obžalovaných Dušana Cinkotu a Martina Havrana. Rozsudok súdu prvého stupňa považuje odvolací súd za správny a zákonný. Dokazovaním na okresnom súde bola podľa neho dostatočne preukázaná vina obžalovaných.

Na prvostupňovom súde Cinkota povedal, že na odhaľovaní drogovej trestnej činnosti spolupracoval s policajtom J. So spoluobžalovaným Havranom sa zoznámil na základe policajtovej požiadavky. Jeho úlohou bolo nájsť miesto, kde sa drogy pripravovali, ako aj označiť „varičov“. V deň zadržania mal u seba drogu, ktorú kúpil u Havrana v byte. Drogu mal odovzdať policajtovi J., zadržala ho však iná hliadka. Cinkota, ktorý už raz bol pre drogy odsúdený, komentoval rozsudok okresného súdu slovami „neviem a začínam pochybovať o tom, či som spravil dobre, že som sa na spoluprácu s políciou dal.“

Polícia však odmietla, že by Cinkota približne 200 dávok pervitínu kupoval pod jej vedením. „Oslovil istého policajta, ale nešlo o oficiálne riadenú spoluprácu. V žiadnom prípade sa nevykonala kontrolovaná dodávka alebo predstieraný prevod, v ktorom by on vystupoval ako agent,“ povedal pre Sme policajný prezident Tibor Gašpar.

Herec Andrej Hryc rozbehol petíciu, ktorou jej signatári žiadajú prezidenta Ivana Gašparoviča, aby udelil Cinkotovi milosť. Doteraz ju podpísalo vyše 13 800 ľudí. Okrem Hryca hlavu štátu o milosť pre Cinkotu žiada viacero umelcov či osobností verejného života, napríklad herec Pavol Topoľský, spevák Marián Greksa, podpredseda Medzinárodného tlačového inštitútu IPI Pavol Múdry či bývalý novinár Karol Lovaš.

Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
22,7
Karafiát mix v celofáne

Karafiát mix v celofáne

39,99
Sweet farebné ľalie

Sweet farebné ľalie

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk