Bývalého šéfa daniarov obvinili pre kolaps daňového systému

Bývalý šéf daniarov Miroslav Mikulčík čelí policajnému obvineniu a hrozí mu vysoký trest. Polícia si myslí, že je zodpovedný za kolaps daňového systému z minulého roka.

08.04.2013 19:26
Miroslav Mikulčík Foto:
Bývalý šéf Daňového riaditeľstva SR Miroslav Mikulčík
121

Informovala o tom televízia Markíza v spravodajskej relácii Televízne noviny. Systém na daňovom úrade padol pred vyše rokom, dnes padli na polícii prvé obvinenia. Miroslav Mikulčík však tvrdí, že o obvinení ani len netuší, vraj bol niekoľkokrát na polícii ako svedok.

„Ja som ako svedok vypovedal a podpísal som zápisnicu, nebol som obvinený,“ uviedol Mikulčík. Polícia ale obvinenie potvrdila aj oficiálne, prípad podľa nich uzavrel vyšetrovateľ národnej kriminálnej agentúry. „Obvinil jednu osobu z trestného činu porušovania povinností pri správe cudzieho majetku,“ povedala pre televíziu hovorkyňa Prezídia Policajného zboru Andrea Dobiášová.

Podľa polície má byť zodpovedný za kolaps daňového systému, ktorý štátu spôsobil miliónové škody. Miroslav Mikulčík si však podľa informácií televízie Markíza obvinenie nepripúšťa, hrozí mu pritom nemalý trest. Podľa Dobiášovej mu hrozí trest na 10 až 15 rokov. Vyšetrovanie podľa polície pokračuje a nevylučuje, že na vysokých postoch môžu padnúť aj ďalšie obvinenia.

Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy
121 debata chyba