Minister Glváč je presvedčený, že Radičovej kód existoval

, 23.04.2013 10:58
generalna prokuratura, glvac
Minister obrany SR Martin Glváč prichádza na Generálnu prokuratúru vypovedať vo veci voľby generálneho prokurátora. Autor: , ,

Minister kultúry Marek Maďarič, minister dopravy Ján Počiatek a minister obrany Martin Glváč sa v utorok dostavili na Generálnu prokuratúru, aby vypovedali vo veci voľby generálneho prokurátora v máji 2011.

„Prišiel som kvôli vypočutiu vo veci voľby generálneho prokurátora,“ povedal pre Pravdu po príchode do budovy Generálnej prokuratúry minister Počiatek.

Denník Pravda vo februári tohto roku zistil, že viacerí poslanci na Generálnej prokuratúre pod prísahou vypovedali, že pri tajnej voľbe označili lístky podľa vopred dohodnutého kľúča. Už v apríli 2012 a už v októbri 2011 Pravda informovala, že prokuratúra preveruje tzv. Radičovej kód.

Minister Glváč sa vyjadril, že je presvedčený, že Radičovej kód existoval. Na otázku prečo, či je to iba jeho domnienka, alebo má o tom dôkazy, povedal: " Myslím si to na základe svojich rozhovorov so svojimi kolegami a aj s členmi vtedajšej vládnej koalície a opozičnými poslancami. Otvorene sa o tom rozprávali," spresnil Glváč.

Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk