Zadržali bývalého šéfa prokuratúry v Nitre

23.08.2013 11:55

Špeciálny prokurátor a policajti už niekoľko mesiacov riešia zložitú kauzu týkajúcu sa vysokopostavených osôb.

Podľa denníka Nový Čas muž s hlasom podobným bývalému šéfovi nitrianskej prokuratúry Jozefovi M. (65) je zachytený na tajných nahrávkach, na ktorých komunikuje so svedkom o tom, ako za úplatok vykonštruuje trestné stíhanie štyroch mužov z ekonomickej trestnej činnosti a tiež spomína kauzu výbuchu v topoľčianskej firme z augusta 2009. Na ďalších záznamoch chce tie prvé nahrávky získať od svedka za odmenu. Do prípadu sú podľa nahrávok zapletení aj sudca, policajt a podnikateľ.

Bývalého šéfa nitrianskej prokuratúry Jozefa M. zadržali policajti vo štvrtok ráno. „Vzhľadom na prebiehajúce úkony nie je možné poskytnúť bližšie informácie,“ uviedol hovorca policajného prezídia Michal Slivka. Podľa informácií, ktoré získal denník, je Jozef M. podozrivý zo zneužívania právomoci verejného činiteľa, prijímania úplatku a podplácania, ktoré sa diali od roku 2008. „Podľa dôkazov, ktoré majú k dispozícii orgány činné v trestnom konaní, si istí ľudia zabezpečovali, aby boli na ‚zákazku‘ väzobne stíhaní ich nepriatelia za ekonomickú trestnú činnosť. A tiež, aby prípad výbuchu v topoľčianskej firme z augusta 2009 nebol vyšetrený,“ povedal zdroj Nového Času.

Redakcia tieto nahrávky získala. Je na nich zachytené dojednávanie jednotlivými aktérmi kauzy. Na ďalšej časti záznamov zo začiatku tohto roka osoba vystupujúca ako prokurátor Jozef M. chce od svedka kauzy získať nahrávky. Vyšetrovateľ z vydierania v štádiu prípravy a podplácania podozrieva aj Viliama M., ktorý sa na nahrávkach spomína veľmi často.

#zadržanie #prokurátor
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku