Čižnár: Trnka má pre kauzu Glance House podstúpiť disciplinárne konanie

Generálny prokurátor Jaroslav Čižnár sa stotožnil so stanoviskom dozorujúceho prokurátora Krajskej prokuratúry v Trnave, ako aj prokurátorov odborov na Generálnej prokuratúre SR, ktorí preskúmali prípad prevodu bytovky v Bernolákove - Glance House.

20.09.2013 13:51
Dobroslav Trnka Foto:
Bývalý námestník generálneho prokurátora Dobroslav Trnka
13

Tí odobrili rozhodnutie policajného vyšetrovateľa o postúpení veci na disciplinárne konanie. Informovala o tom Andrea Predajňová z tlačového a informačného oddelenia Generálnej prokuratúry SR.

„Vzhľadom na existujúci skutkový stav a dôkaznú situáciu neprichádzalo podľa zákona do úvahy iné rozhodnutie ako postúpenie veci na disciplinárne konanie,“ povedala Predajňová o stanovisku prokurátorov, s ktorým sa stotožnil aj Čižnár. Za nezákonný prevod novostavby Glance House firme blízkej podnikateľovi Mariánovi Kočnerovi má byť zodpovedný bývalý generálny prokurátor Dobroslav Trnka.

Ešte koncom júla nový generálny prokurátor Čižnár uviedol, že zrejme nezačne disciplinárne konanie voči svojmu predchodcovi Trnkovi za kauzu Glance House, pretože už vtedy uplynula lehota. Podľa zistení denníka Sme generálny prokurátor mohol konanie začať do pol roka, odkedy sa kauza zverejnila, termín uplynul v máji. Prvý námestník Ladislav Tichý, ktorý bol v tomto období poverený vedením prokuratúry, s návrhom neprišiel.

Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy
13 debata chyba
Viac na túto tému: #Čižnár #Trnka #Glance House #disciplinárne konanie