Zvolenský sa stretol s rodičmi Róberta Bezáka

06.10.2013 10:53, aktualizované: 14:50
Zvolenský, Bezák
Bratislavský arcibiskup Stanislav Zvolenský (vpravo) sa stretol s rodičmi odvolaného trnavského arcibiskupa Róberta Bezáka. Autor: ,

Predseda Konferencie biskupov Slovenska a bratislavský arcibiskup Stanislav Zvolenský sa v nedeľu stretol s rodičmi odvolaného trnavského arcibiskupa Róberta Bezáka.

Tí ho čakali pred Katedrálou sv. Martina v Bratislave po omši, ktorú celebroval na záver zasadania Rady európskych biskupských konferencií. Zvolenský nešiel bočným východom ako vo štvrtok večer, keď jeho a prefekta Kongregácie pre biskupov kardinála Marca Quelleta tiež čakali príbuzní a prívrženci Bezáka.

Matka emeritného arcibiskupa podľa okolostojacich požiadala Zvolenského, aby jej synovi pomohol. Zároveň mu vyjadrila vďaku, čo pre neho urobil do dnešných dní. Priaznivci Bezáka držali v nedeľu počas omše, ktorú celebroval Zvolenský, fotografie Bezáka.

Kardinál Quellet posielal otázky, na ktoré mal Bezák odpovedať Vatikánu. Vo štvrtok povedal, že je pripravený sa s Bezákom kedykoľvek stretnúť. „Ak prejaví záujem, som pripravený sa s ním v Ríme stretnúť,“ povedal pre Tlačovú kanceláriu Konferencie biskupov Slovenska. Bezák na SMS správy od redaktora SITA, či má záujem o takéto stretnutie, neodpovedal.

Kardinál Quellet prišiel na Slovensko práve na zasadanie Rady európskych biskupských konferencií. Ide o celoeurópsku organizáciu, ktorá združuje predsedov 33 biskupských konferencií v Európe, a tiež arcibiskupov Luxemburska, Monackého kniežatstva a Cypru maronitov, spolu s mukačevským eparchom Ukrajiny a moldavským biskupom z Kišiňova.

Bezáka vysvätili za biskupa 6. júna 2009. Z riadenia Trnavskej arcidiecézy ho odvolal pápež Benedikt XVI. 2. júla 2012. Rozhodol sa tak na základe apoštolskej vizitácie, ktorá sa uskutočnila 22. januára až 1. februára 2012.

#Bratislava #Bezák #Zvolenský
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk