Zvolenský sa stretol s rodičmi Róberta Bezáka

Predseda Konferencie biskupov Slovenska a bratislavský arcibiskup Stanislav Zvolenský sa v nedeľu stretol s rodičmi odvolaného trnavského arcibiskupa Róberta Bezáka.

06.10.2013 10:53 , aktualizované: 14:50
Zvolenský, Bezák Foto: ,
Bratislavský arcibiskup Stanislav Zvolenský (vpravo) sa stretol s rodičmi odvolaného trnavského arcibiskupa Róberta Bezáka.
debata (92)

Tí ho čakali pred Katedrálou sv. Martina v Bratislave po omši, ktorú celebroval na záver zasadania Rady európskych biskupských konferencií. Zvolenský nešiel bočným východom ako vo štvrtok večer, keď jeho a prefekta Kongregácie pre biskupov kardinála Marca Quelleta tiež čakali príbuzní a prívrženci Bezáka.

Matka emeritného arcibiskupa podľa okolostojacich požiadala Zvolenského, aby jej synovi pomohol. Zároveň mu vyjadrila vďaku, čo pre neho urobil do dnešných dní. Priaznivci Bezáka držali v nedeľu počas omše, ktorú celebroval Zvolenský, fotografie Bezáka.

Kardinál Quellet posielal otázky, na ktoré mal Bezák odpovedať Vatikánu. Vo štvrtok povedal, že je pripravený sa s Bezákom kedykoľvek stretnúť. „Ak prejaví záujem, som pripravený sa s ním v Ríme stretnúť,“ povedal pre Tlačovú kanceláriu Konferencie biskupov Slovenska. Bezák na SMS správy od redaktora SITA, či má záujem o takéto stretnutie, neodpovedal.

Kardinál Quellet prišiel na Slovensko práve na zasadanie Rady európskych biskupských konferencií. Ide o celoeurópsku organizáciu, ktorá združuje predsedov 33 biskupských konferencií v Európe, a tiež arcibiskupov Luxemburska, Monackého kniežatstva a Cypru maronitov, spolu s mukačevským eparchom Ukrajiny a moldavským biskupom z Kišiňova.

Bezáka vysvätili za biskupa 6. júna 2009. Z riadenia Trnavskej arcidiecézy ho odvolal pápež Benedikt XVI. 2. júla 2012. Rozhodol sa tak na základe apoštolskej vizitácie, ktorá sa uskutočnila 22. januára až 1. februára 2012.

92 debata chyba
Viac na túto tému: #Bratislava #Bezák #Zvolenský