Osuský môže kandidovať na prezidenta, nazbieral dosť podpisov

18.10.2013 10:41
Peter Osuský
Prezidentský kandidát Peter Osuský. Autor: ,

Peter Osuský z SaS už má dosť podpisov pre svoju prezidentskú kandidatúru. Potrebuje ich minimálne 15 000, zatiaľ ich vyzbieral vyše 16 000. So zbieraním neprestáva. Oznámil to v piatok spolu s kolegami z SaS na tlačovej konferencii v parlamente.

Podpisy zbierali liberáli s Osuským svojpomocne na uliciach slovenských miest bez zapojenia agentúr a billboardovej kampane. Z rozhovorov s ľuďmi Osuskému vyplynulo, že „ľudia chcú iného prezidenta, ako majú dnes“. Zároveň zdôrazňuje, že „moc nemusí byť arogantná“.

SaS ohlásila kandidatúru Osuského v polovici júna. On sám vyhlásil, že bude rád, ak bude alternatívou slobodným a zodpovedným občanom, ktorí nehlasujú stádovito a svoj výber si rozmyslia. S kampaňou chcú liberáli začať tesne pred voľbami, ako povoľuje zákon. Mienia v nej predstaviť Osuského životný príbeh i názory.

Voľby prezidenta SR by sa budú konať na jar 2014. O Prezi­dentský palác chce okrem Osuského zabojovať aj šéf klubu KDH Pavol Hrušovský, nezaradený poslanec Radoslav Procházka, podnikateľ a filantrop Andrej Kiska a prvý predseda KDH Ján Čarnogurský.

Kandidatúru oznámil tiež invalidný dôchodca z Košíc Leonid Chovanec, ďalej Jozef Behýl, ale aj Milan Melník, ktorý už v minulosti kandidoval. Zoznam kandidátov doplnila aj Ľubica Blašková. Ako možný kandidát sa spomínal i Milan Kňažko.

Vládny Smer-SD by mal predstaviť svojho kandidáta najskôr v decembri tohto roka. V súvislosti s ním sa najčastejšie spomína premiér Robert Fico (Smer-SD).

#peter osuský #prezidentské voľby 2014
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
56,99
Flower box čierny šesťhran červené a krémová ruža

Flower box čierny šesťhran červené a krémová ruža

39,99
Kytica Zimona 18

Kytica Zimona 18

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk