Prieskum: Do druhého kola by s Ficom postúpil Hrušovský

24.10.2013 10:44
Prezidentský palác
Ilustračné foto. Autor:

Ak by sa prezidentské voľby konali už teraz, najviac hlasov by získal premiér Robert Fico. Podľa výsledkov najnovšieho prieskumu Agentúry Focus by ho volilo 37,8 percenta respondentov.

Do druhého kola volieb by spolu s ním postúpil Pavol Hrušovský so ziskom 17,9 percenta. Tretiemu Andrejovi Kiskovi by svoj hlas dalo 17,6 percenta opýtaných a Radoslav Procházka by získal 15,1 percenta hlasov respondentov. Jána Čarnogurského by volilo 7,7 percenta a Petra Osuského 3,9 percenta opýtaných.

Agentúra Focus prieskum uskutočnila od 8. do 15. októbra na vzorke 1 014 respondentov, ktorí reprezentujú populáciu SR vo veku nad 18 rokov z hľadiska pohlavia, veku, vzdelania, národnosti, veľkostných kategórií sídiel a krajského členenia.

Respondentom položili otázku: „Prezidentské voľby na Slovensku budú až v roku 2014. Predstavte si však, že by sa prezidentské voľby konali už tento víkend a na prezidenta by kandidovali nasledujúci kandidáti. Ktorému z nich by ste dali svoj hlas?“ Voliť by nešli 18,2 percenta respondentov, 22,9 percenta nevedelo či nechcelo odpovedať. Informoval o tom Martin Slosiarik z Agentúry Focus.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Robert Fico #Hrušovský #prezidentské voľby #Procházka #Andrej Kiska #prieskum - prezidentské voľby 2014
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku