Kotlebove obvinenia o skartácii dokumentov sú nezmyselné, tvrdí kraj

Hovorca Prezídia Policajného zboru Michal Slivka potvrdil, že Národná kriminálna agentúra v pondelok prijala trestné oznámenie od Mariana Kotlebu. „Podľa oznamovateľa by ním poskytnuté informácie mohli súvisieť s poškodzovaním finančných záujmov Európskych spoločenstiev,“ uviedol.

26.11.2013 14:02
debata (127)

Víťaz sobotných volieb predsedu Banskobystrického samosprávneho kraja (BBSK) Marian Kotleba má podozrenie, že na banskobystrickom župnom úrade skartujú zmluvy, dokumenty a vymazávajú pevné disky na počítačoch.

Hovorkyňa BBSK Monika Pastuchová reagovala, že obvinenie zo skartovania dokumentov je nezmyselné. „Budeme s políciou veľmi radi spolupracovať. Úrad funguje v štandardnom režime, pracujeme na rozpočte, žiadna skartácia sa nedeje,“ povedala pre agentúru SITA. Neskôr pre médiá dodala, že je veľmi tenká hranica medzi trestným oznámením a krivým obvinením a dôsledky svojho konania si možno ten, kto trestné oznámenie podal, neuvedomuje.

„Úrad BBSK dvakrát obhájil pozíciu najtransparen­tnejšieho kraja na Slovensku. Všetky zmluvy sú zverejnené na oficiálnej webovej stránke kraja. Okrem toho sú všetky objednávky, zmluvy a faktúry zaznamenané aj v elektronickom systéme Fabasoft a z tohto systému, nie je možné informácie ani mazať, ani nimi nijakým spôsobom manipulovať,“ zdôraznila Pastuchová.

Podľa Pastuchovej jediným dôvodom presunutia termínu ustanovujúceho zasadnutia bolo to, že viac ako štvrtina zo 49 zvolených poslancov avizovala, že im termín 29. november nevyhovuje. „Na základe spätnej väzby od poslancov sa vedenie BBSK rozhodlo, že presunie termín ustanovujúcej schôdze na taký dátum, ktorý bude vyhovovať väčšine poslancov. Samozrejme, ustanovujúca schôdza bude v zákonom stanovenej lehote,“ dodala Pastuchová.

127 debata chyba
Viac na túto tému: #Marian Kotleba #Banskobystrický samosprávny kraj