Richter: Pietruchová sa vyjadrovala na hrane etického kódexu

26.11.2013 14:18
Ján Richter
Minister práce Ján Richter. Autor: ,

Vyjadrenia riaditeľky odboru rodovej rovnosti na ministerstva práce Oľgy Pietruchovej k Národnému pochodu za život v Košiciach sú podľa šéfa rezortu Jána Richtera na hrane Etického kódexu štátneho zamestnanca.

Richter preto poveril služobný úrad ministerstva, aby vyjadrenia Pietruchovej posúdil a vyvodil závery. Do vyjadrenia sa úradu necháva Richter otázku ďalšieho pôsobenia Pietruchovej otvorenú. Vyplýva to z odpovede ministra na interpeláciu poslanca NR SR Richarda Vašečku (OĽaNO).

Vašečka interpeloval ministra za odpoveď Pietruchovej na otázku v diskusii pod jej blogom: „Pochodovali na tomto pochode inakosti aj pedofili, rovnako ako tomu bolo na pochode v Prahe?“ Diskutujúca s menom Olga Pietruchova reagovala na túto otázku odpoveďou: „nie, tí budú v Košiciach“.

Vašečkovi prekáža, ak sa niekto odvoláva na toleranciu a rovnosť, dokonca v tejto veci reprezentuje štát, a zároveň hrubým spôsobom dehonestuje a uráža ľudí, ktorí pre túto vec urobili možno viac ako on. „Oceňujem reakciu ministerstva, aj keď oneskorenú, a budem sa zaujímať o postup služobného úradu vo veci pani Pietruchovej,“ povedal.

#Richter #Pochod za život #pietruchová
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
29,99
Perla farebné tulipány a narcisy Jar

Perla farebné tulipány a narcisy Jar

39,99
Perla farebné tulipány a gerbery

Perla farebné tulipány a gerbery

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk