Exministra školstva Lászlóa Szigetiho obvinili z podvodu

29.11.2013 17:49
László Szigeti
László Szigeti Autor: ,

Bývalý minister školstva László Szigeti je obvinený z podvodu. Podľa polície ako minister neoprávnene udelil vyše stotisícovú dotáciu obci Zemianska Olča, a to vraj aj napriek vedomosti, že na peniaze nemajú nárok.

Informuje o tom televízia Markíza v relácii Prvé Televízne noviny. Dotáciu určenú na rekonštrukciu školy podľa televízie použili na prestavbu sály v budove súkromnej spoločnosti.

Exminister školstva však akúkoľvek vinu odmieta. „Samozrejme, že sa cítim byť nevinný,“ uviedol Szigeti. Proti obvineniu podal sťažnosť, ktorou sa budú zaoberať príslušné orgány. Podľa televízie by tak o pár dní malo byť jasné, či obvineným zostane, alebo v jeho prípade vec zrušia.

Ako informovala televízia, Szigeti bol minister školstva päť mesiacov v roku 2006 a práve v tomto období sa podľa polície dohodol so starostom obce Zemianska Olča na poskytnutí dotácie. Starosta žiadal peniaze na prestavbu sály v súkromnej budove, kde namiesto schátranej telocvične mali cvičiť miestne deti. Už toto však podľa polície nebolo v poriadku. „Obvinený údajne žiadosť prijal napriek tomu, že nespĺňala stanovené podmienky,“ povedala hovorkyňa policajného prezídia Andrea Dobiášová.

Szigeti podľa obvinenia žiadosť nezaevidoval, no rozhodol o nej a na účet obce prišlo zo štátneho rozpočtu tri a pol milióna korún (vyše 116-tisíc eur). Podľa televízie peniaze z ministerstva dostala obec výslovne na rekonštrukciu telocvične, starosta ju však minul inak – podľa pôvodného plánu – u súkromníka. „Finančné prostriedky však mali byť účelovo použité na rekonštrukciu telocvične základnej školy, avšak napriek tomu boli použité na rekonštrukciu veľkej sály súkromnej spoločnosti,“ doplnila Dobiášová. Takto vraj štátu vznikla škoda 116-tisíc eur.

#podvod #obvinenie #László Szigeti
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
47,99
Elite červené ruže srdiečka

Elite červené ruže srdiečka

39,99
Smútočná kytica biele chryzantémy

Smútočná kytica biele chryzantémy

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk