0

Róbert Bezák je už v Taliansku

06.12.2013 12:59
Róbert Bezák
Bývalý arcibiskup Trnavy Róbert Bezák. Autor: ,

Bývalý trnavský arcibiskup Róbert Bezák opustil v pondelok Slovensko a presťahoval sa do talianskeho Bussolenga.

V tamojšom kláštore redemptoristov tento týždeň začal život rehoľníka. Arcibiskup Bezák zverejnil 12. novembra 2013, že nový rok už začne v Taliansku. Nerozumel však pod tým občiansky, ale cirkevný nový rok, ktorý sa začal adventom. Slovensko chcel opustiť v tichosti, bez kamier, rozlúčil sa len s najbližšími.

Dokedy zostane v Bussolengu, sám nevie. Ako povedal pre denník Új Szó, nemá žiadny mandát od cirkvi, odišiel len pre to, aby nebol na Slovensku.

Bývalého trnavského arcibiskupa informoval generálny predstavený redemptoristov, Michael Brehl ešte v júni tohto roku, že ho prijme kláštor v Bussolengu. Dodnes však nie je známe, ako dlho tam bude, a či je považovaný za biskupa alebo za rehoľného pátra. Nevie sa ani, či bude môcť slúžiť omše mimo kláštornej kaplnky, či vôbec rátajú s jeho kňazskou službou. „Môj život sa teraz zúži na modlitby a stíšenie, lebo aj v myšlienkach sa chcem vzdialiť od toho, čo som za uplynulý rok a pol prežil.

Prosím novinárov, ale aj všetkých ostatných, aby ma nevyhľadávali, ani netelefonovali do kláštora, lebo aj tak nebudem dostupný. Kauzu arcibiskupa Bezáka som nechal za sebou a môj nový život už nepatrí verejnosti,” povedal.

Bezáka vysvätili za biskupa 6. júna 2009. Z riadenia Trnavskej arcidiecézy ho odvolal pápež Benedikt XVI. 2. júla 2012. Rozhodol sa tak na základe apoštolskej vizitácie, ktorá sa uskutočnila 22. januára až 1. februára

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
0 debata debata
Viac na túto tému: #Taliansko #Trnava #Róbert Bezák #Bussolengo