Hygienici si posvietili na stánky na vianočných trhoch

Hygienici si posvietili na stánky na vianočných trhoch po celom Slovensku. Od 5. do 12. decembra skontrolovali 278 zariadení stánkového a ambulantného predaja potravín.

19.12.2013 18:46
debata (5)

Nedostatky zistili hygienici v 20 zariadeniach, pričom najviac problémov zaznamenali v okrese Humenné. Za zistené nedostatky bolo uložených 22 blokových pokút v celkovej sume 964 eur.

„Môžeme skonštatovať, že pri uvedenej mimoriadnej kontrole neboli zistené žiadne závažné hygienické nedostatky,“ povedal hlavný hygienik SR Ivan Rovný. Vyhovujúca úroveň hygieny a technické zabezpečenie je podľa jeho slov výsledkom každoročne sa opakujúcich kontrol, ako aj spolupráce s organizátormi vianočných trhov.

V mnohých väčších mestách sa v stánkoch na vianočných trhoch pri kontrolách nezistili žiadne hygienické nedostatky. „Napríklad vianočné trhy v Banskej Bystrici skontrolovaných bolo 21 zariadení bez nedostatkov, rovnako aj v okrese Prešov, v okresoch Žilina a Bytča bolo spolu skontrolovaných 20 zariadení, v ktorých neboli zistené žiadne hygienické nedostatky,“ skonštatoval Rovný.

Počas výkonu kontrol sa odobralo 76 vzoriek potravín, polotovarov a hotových pokrmov. Všetky vyhoveli mikrobiologickým kritériám. Informovala o tom hovorkyňa Úradu verejného zdravotníctva Lenka Skalická.

5 debata chyba
Viac na túto tému: #vianočné trhy #hygienici #Humenné #Úrad verejného zdravotníctva
Flowers