Paška uznal všetky absencie poslancov v tomto roku

Všetky absencie poslancov Národnej rady SR na rokovaní v roku 2013 boli oprávnené. Predseda parlamentu Pavol Paška (Smer) uznal ospravedlnenia a kolegom v snemovni na plat nesiahol.

24.12.2013 10:59
Paška Foto:
Predseda parlamentu Pavol Paška.
debata (118)

Jeden z posledných medializovaných prípadov v tomto volebnom období tak ostáva absencia Ivana Mikloša (SDKÚ) v roku 2012 z dôvodu návštevy Londýna. Aj jeho ospravedlnenie u Pašku prešla.

Posledný z predsedov NR SR, ktorý pristúpil k finančným sankciám, bol Richard Sulík (SaS). Ten v roku 2010 potrestal vtedajšiu poslankyňu SDKÚ Katarínu Cibulkovú a poslanca Smeru Stanislava Kubánka. Cibulkovej siahol na celý plat, Kubánkovi na polovicu. Neskôr im peniaze vrátil, Cibulkovej polovicu platu, keďže preukázali opodstatnenosť svojich absencií. Sulík aj dnes zdôrazňuje, že vďaka jeho prístupu bola účasť poslancov na hlasovaní počas jeho funkčného obdobia preukázateľne najvyššia.

Poslanci dávajú ospravedlnenia najskôr svojmu predsedovi poslaneckého klubu. Posledné slovo však má šéf parlamentu. Podľa rokovacieho poriadku možno ospravedlniť poslanca z rokovania pre chorobu alebo iný závažný dôvod. V prípade neospravedlnených štyroch dní z jednej schôdze príde člen snemovne o celý plat.

118 debata chyba
Viac na túto tému: #poslanci #Paška #NR SR #absencia