Prokuratúra: Vyrúbané stromy nesmú z Koliby zmiznúť

13.02.2014 16:31
Koliba, výrub, stromy
Pohľad na les na bratislavskej Kolibe, kde došlo k nelegálnemu výrubu stromov začiatkom decembra. Autor: ,

Generálna prokuratúra (GP) SR chce zabrániť, aby vyrúbané stromy z bratislavskej Koliby zmizli. Dala preto pokyn Krajskej prokuratúre v Bratislave, aby spolu s políciou urobila konkrétne opatrenia, informovala hovorkyňa GP SR Andrea Predajňová.

„Opatrenia sa týkajú zabránenia manipulácie s drevnou hmotou, ktorá je alebo môže byť vecným dôkazom v prebiehajúcom trestnom konaní, ale aj nadväzujúceho posúdenia trestnoprávnej zodpovednosti konkrétnej osoby pre trestný čin marenia spravodlivosti,“ uviedla Predajňová.

K výrubu sa okrem iných vyjadril aj minister vnútra Robert Kaliňák (Smer), podľa ktorého bol rozsiahly výrub niekoľkých stoviek stromov zo začiatku decembra 2013 nelegálny. Lesné pozemky nad Bratislavou sa dostali do súkromných rúk krátko po voľbách v roku 2010, získali ich výmenou za pozemky pri Handlovej so štátnym podnikom Lesy SR.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Generálna prokuratúra #Koliba #výrub stromov
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku