Bratislavskí policajti odhalili tajné kamery

Bratislavská polícia si zrejme vyrobila škandál. Radových policajtov z útvaru Pohotovostnej motorizovanej jednotky niekto tajne a zrejme ilegálne sledoval kamerami, informovala vo Veľkých novinách TV JOJ.

19.02.2014 20:14
30

Podľa informácií televízie utajené špionážne kamery odhalili samotní policajti. Podľa dôveryhodného anonymného zdroja veliteľov čaty, ich zástupcov a policajtov niekto sledoval tajnými kamerami nainštalovanými v takzvanej rozdeľovni – v miestnosti, v ktorej sa rozdeľujú úlohy a v šatni.

Na utajené kamery prišli podľa televízie JOJ sledovaní policajti náhodou, keď zistili, že na jednom pohybovom senzore nie je dobre nasadený biely kryt. Keď kryt chceli správne nasadiť, takmer onemeli. Biely plast neukrýval detektor pohybu, ale mini kameru. Okamžite všetko oznámili inšpekcii vnútra. „Prípad vyšetruje inšpekcia ministerstva vnútra, zatiaľ sa k podrobnostiam vyjadrovať nebudeme,“ povedala pre televíziu hovorkyňa ministerstva vnútra Lucia Kirinovičová.

Inšpekcia zatiaľ preveruje, či v tomto prípade nedošlo k spáchaniu trestného činu v štýle tajných agentov špionážnych služieb. Ak tomu predsa len tak bude, celý prípad môže mať veľmi zaujímavý koniec, komentuje JOJ.

Policajti chcú vedieť od svojich šéfov, komu kamery patria, kto ich do senzorov ukryl a prečo. Či sa nakoniec táto špionážna misia predsa neskončí ako paradoxne protizákonná sólo-jazda ich nadriadených, to zaujíma už aj ministra vnútra Roberta Kaliňáka, ktorý sa k celej veci vyjadrí neskôr, konštatuje médium.

Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy
30 debata chyba
Viac na túto tému: #Bratislava #polícia #kamery