Varujú pred nebezpečnými kozmetickými výrobkami

Úrad verejného zdravotníctva SR varuje zákazníkov pred nebezpečnými kozmetickými výrobkami. Na výrobky upozornil rýchly výstražný systém pre nepotravinárske výrobky (RAPEX).

19.03.2014 10:45 , aktualizované: 16:59
Nebezpečné kozmetické výrobky Foto: ,
Úrad verejného zdravotníctva SR varuje zákazníkov pred nebezpečnými kozmetickými výrobkami. Na výrobky upozornil rýchly výstražžný systém pre nepotravinárske výrobky (RAPEX).
debata (1)

Prvým výrobkom je roztok na nechtový dizajn Acrylic Liquid Purple značky XO. Výrobok obsahuje látku methyl methacrylate. Ústav pre hodnotenie rizík v Nemecku (BfR) prehodnotil koncentráciu látky vo výrobku a došiel k záveru, že výrobok môže spôsobiť vážne poškodenie zdravia.

Druhým výrobkom je roztok na nechtový dizajn NaiLexus v modrofialovom obale. Výrobok rovnako obsahuje methyl methacrylate.

Tretím výrobkom je roztok na nechtový dizajn NaiLexus v modrofialovom obale. Výrobok obsahuje methyl methacrylate a nie je označený v súlade s nariadením Európskeho parlamentu a Rady (ES) o kozmetických výrobkoch. Je možné, že sa uvedené výrobky nachádzajú aj v Slovenskej republike. Agentúru SITA informovala hovorkyňa úradu Lenka Skalická.

ÚVZ SR varuje pred nebezpečnými kozmetickými... Foto: SITA, Úrad verejného zdravotníctva
Nebezpečné kozmetické výrobky ÚVZ SR varuje pred nebezpečnými kozmetickými výrobkami.
1 debata chyba
Viac na túto tému: #kozmetika #nebezpečenstvo