Slovenku predali Pakistancovi, ten ju opakovane znásilňoval

Policajti Národnej jednotky boja proti nelegálnej migrácií spolu s londýnskymi kolegami zadržali Košičanov, ktorí prinútili Slovenku, aby si zobrala cudzinca a pomohla mu tak legalizovať pobyt.

02.04.2014 10:17
12

Jej odmenou mala byť vysoká finančná odmena a prepychový život. Ženu však predali. Pri spoločnej akcii naši policajti zadržali na Slovensku 27-ročného Jozefa a 25-ročného Romana, súd rozhodol o ich vydaní do Veľkej Británie. Ďalší dvaja, 42-ročný Igor a 47-ročný Pavol, sú stíhaní vo väzbe vo Veľkej Británii.

Ako informovala hovorkyňa Prezídia PZ Denisa Baloghová, obvinení ešte vlani prinútili jednu ženu, aby vycestovala do Veľkej Británie a vydala sa za Pakistanca. Zarobiť mala veľké peniaze, sľúbili jej, že po nejakom čase sa môže vrátiť a užívať si ich na Slovensku. V Anglicku ju však prinútili k orálnemu sexu a potom ju predali Pakistancovi. Ten ju opakovane znásilňoval, čo viedlo nielen k jej zlému psychickému stavu, ale aj k vážnym vnútorným zraneniam, ktoré si vyžiadali urýchlenú operáciu.

Jozef a Roman navyše čelia obvineniam v podobnom prípade aj na Slovensku. Dvadsaťročnú ženu zase nútili, aby sa v Nemecku vydala za Albánca. Lákadlom bolo päťtisíc eur. Mladá žena si to však na poslednú chvíľu rozmyslela a sobáš odmietla. Dvojici tentoraz pomohli ďalší dvaja komplici z Košíc, 21-ročný Vojtech a 21-ročný Radoslav. Prinútili ju, aby odišla do Írska s Pakistancom a ten ju za štyritisíc eur predal ďalej. Podarilo sa jej ujsť a v januári sa vrátila na Slovensko.

Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy
12 debata chyba
Viac na túto tému: #sobáš #obchod so ženami #prostitúcia