V ďalších deviatich prípadoch súd sťažnosti vyhlásil ako celok za neprijateľné, v 21 prípadoch rozhodol o schválení zmieru dosiahnutého medzi stranami, v štyroch prípadoch vyčiarkol sťažnosti zo zoznamu na základe jednostrannej deklarácie vlády a v troch prípadoch rozhodol o vyčiarknutí sťažnosti zo zoznamu svojich prípadov z dôvodu, že sťažovateľ nereagoval na opakované výzvy súdu na predloženie stanoviska. Vyplýva to zo správy o činnosti zástupkyne vlády pred ESĽP za minulý rok, ktorý dnes vzala na vedomie vláda.
V spomínaných 16 prípadoch úspešných sťažovateľov v roku 2013 ESĽP konštatoval porušenie niektorého z článkov dohovoru o ľudských právach zo strany Slovenskej republiky. V roku 2012 to bolo v 21 prípadoch.
Vlani v jednom prípade súd konštatoval porušenie práva na osobnú slobodu a bezpečnosť, raz to bolo porušenie práva na slobodu prejavu. V ďalších 14 prípadoch konštatoval porušenie práva na spravodlivé súdne konanie, z toho v 12 prípadoch porušenie práva na prerokovanie veci v primeranej lehote. V piatich prípadoch išlo o porušenie práva na účinný vnútroštátny prostriedok nápravy.
ESĽP od roku 1993 do konca roku 2013 notifikoval vláde spolu 816 sťažností. V roku 2013 došlo k miernemu nárastu počtu notifikovaných nových sťažností vláde oproti predchádzajúcemu roku. K 28. februáru 2014 kancelária zástupcu eviduje spolu 120 otvorených prípadov, ktoré sa nachádzajú v rôznych štádiách konania a vybavovania.
V 54 prípadoch Výbor ministrov Rady Európy dohliada nad výkonom právoplatných rozsudkov alebo rozhodnutí, prijatých vo vzťahu k Slovenskej republike, v jednom prípade rozsudok vyhlásený v roku 2013 ešte nenadobudol právoplatnosť a v 66 prípadoch súd skúma prijateľnosť a podstatu sťažnosti.
Aj v roku 2013 požadovali jednotliví sťažovatelia v konaní pred ESĽP mimoriadne vysoké sumy. Vlani sťažovateľom celkovo vyplatili 369 163 eur, z čoho bolo 173 550 eur vyplatených v rámci uzavretých zmierov.