Kiska poslal Gašparovičovi list, žiada ho o stretnutie

Úradujúci prezident SR Ivan Gašparovič už dostal list od víťaza prezidentských volieb a budúcej hlavy štátu Andreja Kisku, v ktorom ho žiada o stretnutie.

10.04.2014 10:32, aktualizované: 12:49
Andrej Kiska, volby prezidenta 2014, druhe kolo Foto: ,
Zvolený budúci prezident Andrej Kiska.
debata (107)

"List pána Andreja Kisku so žiadosťou o stretnutie s prezidentom republiky už doručili do Kancelárie prezidenta SR. Informáciu o termíne stretnutia poskytneme, keď to bude aktuálne, " uviedol hovorca prezidenta Marek Trubač.

Vo štvrtok ráno prezidentov hovorca informoval, že Andrej Kiska požiadal súčasného prezidenta o stretnutie zatiaľ len elektronicky fotokópiou listu s tým, že jeho originál ešte nedostali. Situácia sa však medzičasom zmenila a list do kancelárie prezidenta už prišiel. Kiska sa chce s Gašparovičom stretnúť, aby spolu prebrali prechod prezidentského úradu. Gašparovič už oznámil, že ak Kiska o stretnutie s ním požiada, určite takéto stretnutie bude.

Občiansky kandidát Andrej Kiska sa stane prezidentom Slovenskej republiky 15. júna. V druhom kole prezidentských volieb podľa oficiálnych výsledkov získal 1 307 065 hlasov voličov. Súčasný premiér Robert Fico dostal 893 841 hlasov oprávnených voličov. Volebná účasť dosiahla 50,48 percenta.

107 debata chyba
Viac na túto tému: #Ivan Gašparovič #Andrej Kiska
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy