Kiska stále nedostal odpoveď o stretnutí s Gašparovičom

Novozvolený prezident Andrej Kiska zatiaľ stále nedostal odpoveď z prezidentského paláca k termínu stretnutia s prezidentom Ivanom Gašparovičom.

22.04.2014 14:10
Andrej Kiska Foto: ,
Zvolený prezident Andrej Kiska.
debata (271)

„Termín som zatiaľ stále nedostal. Poslal som požiadavku a prosbu o stretnutie pred dvoma týždňami. Zatiaľ nie je odpoveď,“ povedal. Je pripravený aj na stretnutie s predsedom vlády či predsedom parlamentu. Stretnutie s nimi však Andrej Kiska neinicioval.

Nadchádzajúce dva mesiace strávi budúci prezident cestovaním medzi Popradom a Bratislavou. Jednou z aktuálnych vecí, ktorými sa zaoberá, je presťahovanie rodiny z Popradu do Bratislavy. Na stretnutie s primátorom Popradu Antonom Dankom prišiel pešo, keďže býva neďaleko mestského úradu. Aj keď to ešte nie je veľmi vidieť, už je pod dozorom ochranky, avšak zatiaľ len v obmedzenom rozsahu. „V Poprade sa cítim bezpečne a dobre a nevidím dôvod, prečo by som nemohol v pohode vykračovať po ulici,“ povedal.

Kiska svoj tím zatiaľ stále tvorí

O budúcnosti svojho prezidentského tímu zatiaľ Andrej Kiska nechcel hovoriť. „Tím sa tvorí. Ešte máme osem týždňov. Keď bude tím kompletný, určite ho predstavím,“ povedal. Novozvolený prezident zatiaľ nechystá žiadne veľké „zemetrasenie“ v kancelárii prezidenta.

„Myslím si, že je logické a ja by som bol veľmi rád, aby prezidentský úrad mal kontinuitu a kontinuita je v prvom rade o ľuďoch, ktorí tam sú,“ dodal Kiska. Rozprávať a stretnúť sa chce s každým zamestnancom kancelárie.

Vo svojom príhovore počas prijatia na popradskej radnici novozvolený prezident povedal, že je pripravený pomôcť svojmu rodnému mestu. „Prezident má svoje právomoci, ale kedykoľvek bude primátor alebo ktokoľvek z mesta mať pocit, že mu môžem z pozície prezidenta pomôcť, veľmi rád prídem a spravím všetko, čo bude v mojich silách, aby som môjmu rodnému mestu pomohol,“ povedal.

Podľa primátora Popradu by bolo pre mesto prínosom zriadenie vysunutého pracoviska kancelárie prezidenta.

271 debata chyba
Viac na túto tému: #Andrej Kiska #Ivan Gašprovič
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy