Opozícia chce opäť bezplatné parkovanie pred nemocnicami

Skoncovať s vyberaním parkovného pri nemocniciach a zdravotníckych zariadeniach navrhujú v novele zákona o zdravotnej starostlivosti opoziční poslanci József Nagy (Most-Híd), Viliam Novotný (SDKÚ), Branislav Škripek (OĽaNO) a nezaradený Martin Chren.

24.04.2014 15:15
Branislav Škripek Foto:
Poslanec za hnutie OĽaNO Branislav Škripek
debata (20)

„Ide nám o to, aby bolo parkovanie pri nemocniciach a zdravotníckych zariadeniach zadarmo. Zákon bude garantovať, že parkoviská vo vlastníctve štátu, samosprávneho kraja alebo obce pri zdravotníckych zariadeniach budú pre pacientov a zdravotníckych pracovníkov bezplatné,“ vysvetlil Nagy.

Ľudia sú podľa jeho slov právom nahnevaní, že pri návšteve lekára či chorého príbuzného musia platiť za parkovanie.

Chren spojenie viacerých opozičných poslancov za zákon chápe ako príklad vypočutia verejnosti zákonodarcami, ktorí reagujú na potreby občanov. Vládny Smer podľa neho oklamal ľudí, keďže na Slovensku sa ľudia po šiestich rokoch vlády Smeru nemajú lepšie.

Novotný vysvetlil, že novela do zákona o starostlivosti stanoví, že poplatok za parkovanie pred nemocnicou na parkovisku vo vlastníctve štátu, samosprávneho kraja alebo obce bude nula eur.

Škripek upozornil, že ľudia opäť cítia nespravodlivosť a poslanci sa preto snažia nepriaznivý stav zmeniť. Smer by podľa neho mal vyjsť v ústrety občanom a novelu podporiť.

Občiansky aktivista Miroslav Kollár upozornil, že petíciu proti spoplatneniu parkovísk pred nemocnicami podpísali tisícky ľudí. „Nerobíme nič iné, len to, čo si ľudia myslia a čo ľudia chcú,“ povedal. Kollár platené parkoviská pred nemocnicami označil za tunel voči pacientom.

Opozícia návrh predložila už na marcovú schôdzu parlamentu, pred hlasovaním ho však stiahla. Nagy to odôvodnil zmenou politickej situácie po víkendových prezidentských voľbách.

20 debata chyba
Viac na túto tému: #parkovanie #nemocnice
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy