Gašparovič na Kiskove vyhlásenie nebude reagovať cez médiá

Prezident Ivan Gašparovič nebude na vyhlásenia novozvolenej hlavy štátu Andreja Kisku reagovať cez médiá. "Ak sa rozhodne odpovedať, najskôr to bude priamo Andrejovi Kiskovi a až potom médiám," povedal hovorca prezidenta Marek Trubač.

05.05.2014 11:38
prezidentský palác Foto: ,
Ilustračné foto
debata (276)

Víťaz prezidentských volieb Andrej Kiska cez víkend zverejnil tlačovú správu, v ktorej okrem iného uvádza, že považuje za trochu neobvyklé, že stále nedostal termín od úradujúceho prezidenta Gašparoviča na stretnutie. "Je to trochu neobvyklé, ale beriem na vedomie, ani to zatiaľ nijako nekomplikuje môj život. Osobné stretnutie by iste niektoré veci zjednodušilo, ale čo chcem stihnúť a na čo sa pripraviť do inaugurácie u mňa pokračuje v zásade podľa plánu,” napísal Kiska v stanovisku.

To, že úradujúci prezident dostal Kiskov list, v ktorom ho žiada o stretnutie, potvrdil Gašparovičov hovorca ešte 10. apríla. „List pána Andreja Kisku so žiadosťou o stretnutie s prezidentom republiky už doručili do Kancelárie prezidenta SR. Informáciu o termíne stretnutia poskytneme, keď to bude aktuálne,“ uviedol vtedy Trubač. Kiska sa chce s Gašparovičom stretnúť, aby spolu prebrali prechod prezidentského úradu. Novou hlavou štátu sa Kiska oficiálne stane 15. júna.

276 debata chyba
Viac na túto tému: #Ivan Gašparovič #Andrej Kiska
Flowers