Čižnár zváži dovolanie voči prepusteniu v kauze bankomatového gangu

Prepustenie trojice údajných členov bankomatovej mafie zo súdnej väzby sa možno bude riešiť dovolaním. Uvažuje o tom generálna prokuratúra. "Po doručení rozhodnutia Krajského súdu Bratislava o prepustení obžalovaných Jána G. a spol. zo súdnej väzby na slobodu Generálna prokuratúra SR zváži podanie podnetu na podanie dovolania ministrom spravodlivosti SR," uviedla hovorkyňa generálnej prokuratúry Andrea Predajňová.

09.05.2014 16:00
5

Prepustenie spomínaných obžalovaných pre pochybenie sudcu podľa Predajňovej znepokojilo generálneho prokurátora Jaromíra Čižnára. „Na základe jeho pokynu sa vykonali úkony smerujúce k opätovnému zadržaniu členov tzv. bankomatovej mafie,“ uviedla.

Ján G. a dvaja ďalší muži sú momentálne v policajnej cele. Policajti ich zatkli pre staršie obvinenie z krádeží bankomatov v zahraničí. Na súde sa riešia momentálne prípady slovenských bankomatov. V obžalobe je 25 skutkov, stíhajú dokopy siedmich ľudí, hrozia im tresty od desať do 15 rokov, organizátorovi 15 až 20 rokov.

Troch obžalovaných prepustili z väzby v utorok po tom, ako Krajský súd Bratislava skonštatoval chyby pri pojednávaní prípadu na okresnom súde. Konštatoval, že predseda senátu okresného súdu v prejednávanej veci konal nesústredene, pričom zistil prieťahy v nedostatočnom organizovaní hlavného pojednávania.

Väzba obžalovaných tak mala sankčný charakter, povedal v stredu hovorca bratislavských súdov Pavol Adamčiak. Dvaja ďalší obžalovaní v tejto kauze boli prepustení z väzby vlani na jeseň, pričom toto prepustenie riešila aj šéfka prvého bratislavského okresného súdu Eva Fulcová podaním návrhu na disciplinárne konanie voči sudcovi. Zvyšní dvaja obžalovaní sú na úteku.

Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy
5 debata chyba
Viac na túto tému: #Jaromír Čižnár #bankomatová mafia