S Kiskom pôjde do paláca sedemčlenný tím, mená neprezradil

Zvolený prezident Andrej Kiska si do Prezidentského paláca vezme sedemčlenný tím poradcov. Vyhlásil to na tlačovej konferencii v Bratislave.

14.05.2014 14:42
Andrej Kiska Foto: ,
Andrej Kiska.
debata (43)

Keďže dvaja z nich ešte nemajú doriešený odchod od svojho súčasného zamestnávateľa, mená členov tímu prítomným novinárom neprezradil.

Kiska neodhalil ani detaily svojej inaugurácie za prezidenta SR. Na otázku, aké osobnosti na ňu pozval odpovedal, že to bude prekvapenie.

„Chcem, aby sa do paláca dostali ľudia, ktorí sa tam bežne nedostanú,“ povedal. Vyriešenú má však už otázku bývania. V Bratislave si prenajme malý dom, ale jeho manželka a deti ostanú bývať v Poprade. Kiska tam bude za nimi dochádzať, v prípade väčšej pracovnej vyťaženosti navštívi rodina jeho.

Ako novozvolený prezident sa ešte nestretol s úradujúcim premiérom a súperom z prezidentských volieb Robertom Ficom. Potvrdil stretnutie s ministrom vnútra Robertom Kaliňákom a ministrom zahraničných vecí a európskych záležitostí Miroslavom Lajčákom. Nespresnil, o čom spolu hovorili.

Podľa vlastných slov si ešte stále len zvyká na oslovenie „pán prezident“. Jeho rodina si zase musí zvykať na mediálnu pozornosť, ktorú teraz priťahuje. „Je to ale asi osud, ktorému sa nevyhneme,“ dodal.

43 debata chyba
Viac na túto tému: #Andrej Kiska
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy