Moderátorku pre rasistický status z RTVS prepustili. Poslala odpoveď

Vedenie rádiotelevízie v pondelok rozhodlo, že športová moderátorka Kristína Kormúthová v RTVS skončila. Reagovalo tak na jej rasistický status na sociálnej sieti, v ktorom zaútočila na rómsku menšinu.

19.05.2014 14:20 , aktualizované: 16:00
debata (1)
Profil Kristíny Kormúthovej na sociálnej sieti...
Kristina Kormuthova, Facebook, status, RTVS Profil Kristíny Kormúthovej na sociálnej sieti Facebook

Moderátorka krátko po zverejnení svoj status, ktorý stihol vyvolať pobúrené reakcie, vymazala a ospravedlňovala svoje konanie ako afekt. Televízia ju ešte v piatok stiahla z obrazu.

„S moderátorkou RTVS pani Kristínou Kormúthovou sme vzhľadom na vzniknutú situáciu dnešným dňom ukončili zmluvnú spoluprácu," oznámilo v pondelok vo svojom vyhlásení Komunikačné oddelenie RTVS.

Správu priniesol portál Omédiách.com.

Stanovisko Kristíny Kormúthovej k výpovedi z RTVS

„Dnes som za môj výrok na Facebooku prišla v RTVS o prácu, ktorú som mala veľmi rada. Ďakujem RTVS za možnosť a šancu pre ňu pracovať. Chcem ale zdôrazniť, že predmetný výrok, za ktorý som sa už verejne ospravedlnila, som napísala v rozrušení niekoľko minút po tom, ako sme sa ja a moja rodina stali obeťou trestného činu. O pol piatej nad ránom, keď sme sa zobudili na strašný hluk v dome, sme nevedeli vyhodnotiť, čo sa deje, či ide o krádež, ozbrojenú lúpež, fyzické napadnutie, či je páchateľ jeden alebo viac. V danej chvíli som mala najväčší strach v mojom živote. Môj výrok bol reakciou na túto vypätú situáciu, ktorú nikomu neželám zažiť na vlastnej koži. Jeho úmyslom však v žiadnom prípade nebolo všeobecne znevažovať akýkoľvek národ, rasu alebo etnikum, ale odsúdiť konkrétny čin zlodeja, ktorý už vyšetruje polícia. Dúfam, že mi život ponúkne ešte raz šancu robiť to, čo ma naozaj baví,“ reagovala na svoje prepustenie z RTVS Kristína Kormúthová.

© Autorské práva vyhradené

1 debata chyba
Viac na túto tému: #Rómovia #RTVS #rasizmus #Kristína Kormúthová