Polícia obvinila 26 osôb za nadmerné odpočty DPH

Polícia obvinila 26 osôb z neoprávneného nadmerného odpočtu DPH. O akcii Kameň na tlačovej besede informovali prezident Policajného zboru SR Tibor Gašpar a prezident Finančnej správy SR František Imrecze.

19.05.2014 16:32
Tibor Gašpar Foto:
Prezident Policajného zboru SR Tibor Gašpar.
debata (2)

Údajné daňové podvody súviseli s fiktívnym opracovaním kameňa, ktorý potom vyvážali do Českej republiky a následne do Srbska, čím sa nadhodnocovala jeho cena. Obvinení si následne uplatňovali nárok na odpočet DPH. Materiál sa nakoniec vrátil na Slovensko, kde ho opakovane použili. Obvinení túto činnosť vykonávali v rokoch 2008–2013.

Finančná správa v súčasnosti zadržiava viac ako 12 miliónov eur ako nevyplatené odpočty DPH, ktoré si obvinení nárokovali. Predpokladaná škoda je 40 miliónov eur. Ako povedal prezident Finančnej správy SR František Imrecze, ide o jeden z najväčších prípadov v histórii Daňovej kobry. V rámci akcie Kameň policajti vykonali 29 domových prehliadok, z toho päť v Čechách a dve v Srbsku. Na akcii sa podieľalo dokopy 84 osôb z polície a finančnej správy. „Osoby sú stíhané za trestný čin krátenia dane a poistného a daňového podvodu,“ povedal Gašpar. Z 26 obvinených sedem vzali do väzby. V prípade dokázania viny im hrozí sedem až 12 rokov väzenia.

2 debata chyba
Viac na túto tému: #polícia #DPH #obvinenie #daňové podvody #Daňová kobra
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy