Gašparovič a ďalší lídri krajín sa stretnú s Obamom

Prezident Ivan Gašparovič a hlavy štátov ďalších krajín strednej a východnej Európy sa v utorok stretnú v poľskej Varšave na spoločnom obede s prezidentom USA Barackom Obamom.

31.05.2014 18:08
Gašparovič Foto:
Prezident Ivan Gašparovič.
debata (88)

Účasť Gašparoviča potvrdil jeho hovorca Marek Trubač. Medzi predstaviteľmi krajín, s ktorými plánuje Obama spoločný obed, budú okrem slovenského prezidenta Gašparoviča aj lídri Bulharska, Chorvátska, Česka, Estónska, Litvy, Lotyšska, Maďarska, Rumunska. Podľa piatkových informácií Bieleho domu bude cieľom Obamovej cesty uistenie spojencov NATO v regióne vo svetle aktuálnej krízy na Ukrajine. Obama sa počas návštevy Poľska stretne aj s novozvoleným ukrajinským prezidentom Petrom Porošenkom. Rokovania vo Varšave bude hostiť poľský prezident Bronislaw Komorowski.

Obama do Európy príde druhýkrát v priebehu dvoch mesiacov. Z Poľska odcestuje do Francúzska, kde sa vo štvrtok stretne s prezidentom Francoisom Hollandom a v piatok sa zúčastní na spomienkových podujatiach pri príležitosti 70. výročia vylodenia spojeneckých vojsk v Normandii. Medzi hosťami by mal byť aj ruský prezident Vladimir Putin.

88 debata chyba
Viac na túto tému: #Barack Obama #Ivan Gašparovič