Kiska daruje prvú výplatu, záujem o ňu prejavili viacerí

Prezident Andrej Kiska by mal v najbližších dňoch darovať rodinám s neľahkým osudom svoju prvú výplatu vo výške zhruba 5 300 eur, záujem o ňu už prejavili viacerí.

11.07.2014 10:15
79

„Systém rozdeľovania platu prezidenta Andreja Kisku finalizujeme. Peniaze musia byť najprv odoslané na jeho účet a až potom pôjdu k jednotlivým adresátom,“ povedal hovorca hlavy štátu Peter Petrus.

Kiska podľa neho každý mesiac peniaze rozdelí medzi viacero ľudí, vždy sa z nich bude tešiť niekto iný. O tom, komu peniaze dá, rozhodne sama hlava štátu. „Prezident bude návrhy zbierať a vyhodnocovať od významných charitatívnych organizácií, ktoré dlhodobo pomáhajú núdznym,“ vysvetlil Petrus.

Kiska ešte pred prezidentskými voľbami oznámil, že v prípade zvolenia sa vzdá prezidentského platu v prospech chudobných. „Môj plán je taký – osloviť najväčšie charitatívne organizácie, ako je Liga proti rakovine, Plamienok, Dobrý anjel. Chcem od tých, čo priamo poznajú rodiny, ktoré bojujú s osudom a o ktoré sa štát nedokáže postarať, aby mi tie najťažšie príbehy dali a vybrali z nich, komu sa tento plat bude rozdeľovať. Pokiaľ budem mať možnosť, veľmi rád sa aspoň s niektorými z nich stretnem,“ opísal Kiska pred nástupom do funkcie svoje predstavy.

Pred voľbami priznal príjem za rok 2012 vo výške zhruba 709-tisíc eur, každý deň tak zarobil okolo 1 940 eur.

Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy
79 debata chyba
Viac na túto tému: #plat #peniaze #charita #Andrej Kiska #chudobní