O obžalobe na Hedvigu ešte nerozhodli, spis má päťtisíc strán

Rozhodnutie, či sa Hedviga Malinová Žáková postaví pred súd, stále nepadlo. „Ešte nebolo rozhodnuté o prijatí obžaloby,“ uviedol v piatok hovorca Krajského súdu v Nitre Mário Pivarči.

18.07.2014 13:38
Hedviga Malinová-Žáková Foto:
Hedviga Malinová-Žáková
debata (17)

Obžalobu na Malinovú Žákovú podal prokurátor generálnej prokuratúry 2. apríla. Vinia ju z krivej výpovede. „Okresnému súdu Nitra bola predložená obžaloba, ktorá má 58 strán. Trestný spis má viac ako päťtisíc strán. Vo veci bolo vypočutých 69 svedkov a podané štyri znalecké posudky,“ hovorí Pivarči s tým, že štúdium spisu si preto vyžaduje určitý čas na rozhodnutie o tom, či sudkyňa obžalobu prijme alebo nie. Hovorca nitrianskych súdov dodáva, že sudkyňa má okrem tohto prípadu pridelené aj ďalšie, počtom obžalovaných aj počtom skutkov rozsiahlejšie veci.

Kauza Hedvigy Malinovej Žákovej sa začala v lete 2006. Cestou do školy na skúšku ju napadli dvaja útočníci a na blúzku jej napísali Maďari za Dunai. Polícia prípad uzatvorila s tým, že sa nestal tak, ako ho poškodená opísala. Tá sa na postup slovenských štátnych orgánov sťažovala na Európskom súde pre ľudské práva. Prípad vyvolal veľký ohlas na politickej scéne. Bývalá vláda Ivety Radičovej sa Hedvige Malinovej Žákovej ospravedlnila a sťažnosť sa napokon skončila dohodou o zmieri. Malinovej advokát Roman Kvasnica po podaní obžaloby vyhlásil, že Hedviga sa stala obeťou trestného činu, keď ju napadli v Nitre. „Doteraz nevie, čo mala podľa orgánov činných v trestnom konaní uviesť ako nepravdu,“ povedal v apríli Kvasnica.

17 debata chyba
Viac na túto tému: #Hedviga Malinová
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy