Sieť podporí kandidátov, ktorí prijmú richtársku prísahu

Strana Sieť plánuje v nadchádzajúcich komunálnych voľbách podporiť kandidátov na primátorov a starostov zo všetkých politických strán. Kandidáti by však mali prijať richtársku prísahu, ktorej obsah v utorok predstavil líder strany Radoslav Procházka.

29.07.2014 20:36
Radoslav Procházka, Sieť Foto: ,
Radoslav Procházka.
debata (21)

„To, čo žiadame v richtárskej prísahe, je: jeden plat z verejných zdrojov, žiadne rodinkárstvo a starostlivé hospodárenie s verejnými zdrojmi. Budú ju musieť prijať všetci naši kandidáti, aj tí, ktorí budú z iných politických strán alebo nezávislí,“ informoval Radoslav Procházka.

Jeho strana sa nebráni podpore kandidátov zo všetkých politických strán. „Kľúčovým kritériom pre nás nebude stranícka príslušnosť, ale schopnosť toho človeka urobiť niečo pre ľudí, ktorí tam žijú. Už v jednej obci na Západnom Slovensku sa nám napríklad ukazuje ako najvhodnejší kandidát na starostu člen strany Smer,“ doplnil Procházka pred novinármi v Nitre.

V Nitre napríklad zvažujú podporu jedného z troch kandidátov na primátora, ale je možné, že postavia aj vlastného. V meste pod Zoborom v súčasnosti kandiduje súčasný primátor Jozef Dvonč (Smer), Tomáš Galbavý ako nezávislý a Róbert Švec ako občiansky kandidát s podporou Slovenského Hnutia Obrody. Svojich kandidátov plánuje strana Sieť predstaviť do dvoch až troch týždňov.

21 debata chyba
Viac na túto tému: #komunálne voľby #Sieť