Lipšic: Najväčším konkurentom pre mňa je Fico, nie Procházka

Pre predsedu Novej väčšiny Daniela Lipšica je najväčší konkurent predseda Smeru Robert Fico a nie zakladateľ Siete Radoslav Procházka. Ako povedal Lipšic, súperom pre NOVA je oligarchický systém, keď krajinu ovládajú finančné skupiny.

21.09.2014 13:57
Daniel Lipšic Foto: ,
Šéf strany NOVA Daniel Lipšic v Radoslavovi Procházkovi konkurenta nevidí.
debata (39)

Finančné skupiny podľa Lipšica ovládajú nielen politikov, ale aj justíciu. "Preto každý, kto ašpiruje na alternatívu proti dnešnej vláde by mal jasne povedať, či si vie predstaviť vládnutie s Robertom Ficom. My si to predstaviť nevieme,“ vyhlásil.

Podľa neho o vládnutí s Ficom treba hovoriť už dnes. „Ak dnešný systém vedie Slovensko zlým smerom, ale povedať, že by sme s ním možno aj vládli, to je veľmi nedôveryhodné. Každý by to mal jasne povedať,“ uviedol.

Lipšic: Oligarchovia hľadajú talentovaných politikov

Podľa Lipšica v parlamentných voľbách rozhodnú ľudia. „Rozhodnú, ktorá ponuka sa im zdá dôveryhodnejšia, transparentnejšia. To je podstatné,“ povedal s tým, že Slovensko funguje roky na jednom princípe.

„Oligarchovia si tu nájdu jedného talentovaného politika, dajú mu veľa peňazí a cez neho ovládajú politiku. To musí skončiť, ak chceme Slovensko posunúť skutkami ďalej. To je kľúčové,“ vyhlásil Lipšic.

To môže byť podľa neho prípad ktoréhokoľvek politika, ktorý sa nechá zatiahnuť k nekalému financovaniu. „Je dôležité, aby systém, ktorý je tu od mečiarovských čias, keď si oligarchovia menia biele kone v politike, aby prestal. Inak sa nič podstatné nezmení. Zmenia sa tváre, obsadenie, ale nič reálne sa nezmení,“ konštatoval.

Reálnu zmenu ponúka podľa Lipšica NOVA. „Nebudem sa sťažovať na útoky proti nám. Každý to musí v politike vydržať. Nie sme padavky. Kto reálne odhaľuje škandály, v ktorých sú zapletené finančné skupiny? Nie, že o nich hovorí, ale kto s nimi reálne príde, kto ich odhaľuje? Ak si ľudia myslia, že to robia iné strany, tak to nechám na ich zváženie,“ dodal.

39 debata chyba
Viac na túto tému: #Robert Fico #Smer #finančné skupiny #Daniel Lipšic
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy