Mládežníci SDKÚ-DS v nedeľu rozhodnú o zotrvaní v strane

Mládežnícka organizácia SDKÚ-DS Nová Generácia bude v nedeľu rozhodovať o vystúpení z SDKÚ-DS. Kongres Novej Generácie sa bude konať v obci Viničky v okrese Trebišov.

03.10.2014 12:25
debata (3)

Ako povedal v piatok predseda Novej Generácie Tomáš Smutný, mládežníci si myslia, že Pavol Frešo nemá právo po mimoriadnom kongrese strany zotrvať na pozícii predsedu, keď ho väčšina najvyššieho orgánu strany odmietla.

Frešo totiž na víkendovom sneme obhájil svoju funkciu, keď jeho odporcovia nenašli dosť hlasov na jeho odvolanie. Za odvolanie Freša hlasovalo 160 delegátov, 48 bolo proti a dva hlasy boli neplatné. Proti Frešovi síce hlasovala nadpolovičná väčšina prítomných delegátov, ale to nestačilo na Frešovo odvolanie.

Podľa Smutného Nová Generácia aj v prípade vystúpenia z SDKÚ-DS bude pôsobiť ako pravicová organizácia. Chce byť otvorená pre všetkých mladých ľudí. „Našimi prioritami sú rodinná politika, zamestnávanie mladých, doprava, vzdelávanie, podnikanie mladých,“ dodal Smutný.

Nová Generácia je štruktúrou strany SDKÚ-DS s celoslovenskou pôsobnosťou, jej predseda je členom Prezídia SDKÚ-DS s riadnym hlasovacím právom.

3 debata chyba
Viac na túto tému: #SDKÚ #Pavol Frešo
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy