OECD: Najlepšie sa žije v Austrálii, na Slovensku ťažko

Austrálsky štát Canberra je najlepším miestom pre život. Vyplýva to zo štúdie Organizácie pre hospodársku spoluprácu a rozvoj (OECD), ktorá svoje zistenia zverejnila v utorok. Organizácia porovnávala údaje v deviatich oblastiach vrátane príjmov, zamestnanosti, bezpečnosti, zdravia či životného prostredia v 362 regiónov v 34 členských krajinách sveta.

08.10.2014 16:50
debata (27)

Najlepšie z nich vyšla Austrália, ktorá má v prvej desiatke až päť regiónov. Na vrchole hodnotenia sa ocitli aj nórske regióny či americké štáty New Hampshire a Minnesota. Na popredných miestach skončili aj kanadské či švédske regióny.

Na opačnom póle sa usadilo desať mexických regiónov, no taktiež regióny Turecka, Maďarska, Poľska či Slovenska.

OECD hodnotilo štyri slovenské regióny. Kým Canberra dosahovala vo vybraných parametroch hodnoty na úrovni 10, Bratislava v oblasti bývania iba 1,6, v oblasti životného prostredia 1,9, zdravia 3,1 a príjmov 4.

Podobne sú na tom aj západné, stredné a východné Slovensko. Na rozdiel od Bratislavy však strácajú v oblasti pracovných príležitostí. OECD však na Slovensku pozitívne ohodnotilo oblasti vzdelávania, prístupu k službám či bezpečnosti.

27 debata chyba
Viac na túto tému: #Bratislava #Austrália #OECD #Canberra