SDKÚ opúšťajú ďalší členovia

SDKÚ začali opúšťať viacerí členovia strany. Po tom ako oznámil odchod poslanec NR SR Martin Fedor, ktorý bol aj trenčianskym krajským predsedom SDKÚ, odchádzajú ďalší.

21.11.2014 11:07
debata (17)

Zo strany vystúpil jediný primátor SDKÚ v Trenčianskom kraji Štefan Škultéty, ktorý bol v sobotu opätovne zvolený za primátora Trenčianskych Teplíc. V kraji zanikli viaceré stranícke organizácie. Spolu so Škultétym odišli aj ostatní členovia strany v tomto meste. Miestny zväz sa rozpadol v Prievidzi, v Partizánskom zo strany vystúpila väčšina členov. SDKÚ mala doteraz v Trenčianskom kraji približne 350 členov.

Odchod členov strany sa začal už aj v Bratislave. Zo strany odišla dvojica bývalých hovorcov Michal Lukáč a Martin Maťko. Maťko donedávna pôsobil ako poslanecký asistent Pavla Freša. V súčasnosti je asistentom Fedora. Z SDKÚ vystúpil aj šéf Kancelárie verejného ochrancu práv Marián Török, ktorý kandidoval za SDKÚ do parlamentu a v minulom volebnom období pôsobil ako tajomník poslaneckého klubu SDKÚ v parlamente.

Vo štvrtok večer rokoval mestský koordinačný výbor SDKÚ v Bratislave. Ako povedal jeho člen Ján Bôcik, zo strany zatiaľ nikto neodchádza. „Nikto nevystúpil. Uvidíme čo sa udeje a na základe toho sa zariadime. Nemôžme si však nahovárať, že všetko je v poriadku. Nič nie je v poriadku,“ vyhlásil.

Prezídium SDKÚ vo štvrtok rozhodlo, že vnútrostraníckou situáciou sa bude 13. decembra zaoberať ústredná rada strany.

17 debata chyba
Viac na túto tému: #SDKÚ