Politológ Martin Klus vstupuje do strany SaS

04.12.2014 12:20

Do strany Sloboda a Solidarita (SaS) vstupuje politológ Martin Klus. Klus je vysokoškolský pedagóg, prorektor banskobystrickej univerzity Mateja Bella.

V strane bude pôsobiť ako teamlíder pre zahraničnú politiku. Bude formovať program zahraničnej politiky. Bude sa venovať aj volebnému systému, kde chce SaS predstaviť viacero zmien na vylepšenie.

„SaS je jediná liberálna strana založená na ekonomickej a osobnej slobode. Sme založený na odborníkoch. Náš najnovší prírastok zapadá do toho, čo sme,“ povedal dnes na tlačovej besede predseda SaS Richard Sulík. Podľa neho Klus je mladý človek, ktorý je všeobecne vnímaný ako odborník a ako odborník bude aktívny aj v SaS. „Nie je to prvý ani posledný prírastok do SaS. Predpokladám, že ešte tento rok predstavíme jednu posilu,“ vyhlásil Sulík.

Podľa Klusa občania v Banskej Bystrici rozhodli o jeho prechode od politológie k politike, keď ho s veľkým náskokom zvolili za komunálneho poslanca. Preto pozitívne reagoval na ponuku Sulíka a súhlasil s prechodom od teoretických k praktickým krokom. „SaS ma zaujala odborne, pretože vždy mala odborne pripravený program. Klus bude ďalej pokračovať ako prorektor. „Dokážeme jasne oddeliť aktivity, ktoré súvisia so SaS a prorektorskou činnosťou,“ vyhlásil Klus.

V septembri SaS predstavila novú členku – Romanu Schlesinger z občianskeho združenia Queer Leaders Forum, ktoré sa venuje právam LGBTI osôb. „Veríme, že jej vstup k nám presvedčí ľudí, ktorých sme sklamali tým, že sme témy osobných slobôd nepresadzovali dosť razantne,“ povedal v septembri predseda SaS Richard Sulík, podľa ktorého išlo o posilnenie liberálneho tímu.

Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

45 debata
Viac na túto tému: #SaS #Martin Klus