Prieskum: Na Vianoce si želáme oblečenie či knihy

Na Vianoce by si približne tretina ľudí želala dostať oblečenie (31 %) alebo knihu (29 %). Štvrtina by sa potešila parfumu (24 %) a peniazom (23 %).

04.12.2014 16:00
debata

Podľa prieskumu by respondenti pod stromček chceli dostať aj mobily a smartfóny (16 %), zájazdy (16 %), počítače a notebooky (15 %), bežnú kozmetiku (12 %), obuv či kabelky (12 %). Vyplýva to z prieskumu agentúry TNS, ktorý robila na reprezentatívnej vzorke tisíc respondentov v novembri.

Ženy by si podľa prieskumu chceli pod vianočným stromčekom nájsť hlavne oblečenie, knihy, parfumy, klenoty, hodinky, luxusnú pleťovú či dekoratívnu kozmetiku, nábytok a bytové doplnky.

Muži sa na Vianoce potešia spotrebnej elektronike, smartfónom, notebookom a potrebám pre domácich majstrov. Mladých ľudí by najviac potešilo oblečenie, peniaze, smartfóny, notebooky a tablety, starší ľudia si želajú potreby pre domácich majstrov, knihy a vitamíny.

Podľa prieskumu agentúry TNS by knihy ako darčeky urobili radosť ľuďom s vyšším vzdelaním, respondenti s nižším vzdelaním by si pod vianočný stromček želali skôr peniaze, oblečenie, mobily, notebooky, fotoaparáty a darčekové poukážky.

Podľa prieskumu bude aj tento rok väčšina Slovákov nakupovať prevažne oblečenie (56 %), dve pätiny kúpia knihy (43 %) a hračky (40 %). Tretina prekvapí svojich blízkych pod vianočným stromčekom parfumom (33 %) a bežnou kozmetikou (32 %). Medzi darčekmi nebudú chýbať ani peniaze, športové oblečenie a obuv, luxusná pleťová a dekoratívna kozmetika, obuv a kabelky.

debata chyba
Viac na túto tému: #prieskum #Vianoce #darček #predvianočné nákupy darčekov
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy